Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Informacje te służą jedynie do celów statystycznych oraz polepszenia użyteczności witryny. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Close
Logowanie
Domena: .autobill.pl E-mail: Hasło:
infolinia: +48 58 345 44 44
Potrzebujesz pomocy?: pomoc@autobill.pl
System fakturowania online

System fakturowania online

Wypisywanie i wysyłka faktury stanowi podstawowy obowiązek każdego płatnika podatku VAT. Z uwagi na to, iż w przypadku średnich i większych firm wystawianie faktur stanowi element, który bardzo często pochłania sporo czasu i środków, które wiążą się z tą działalnością, pojawiły się rozwiązania, których oferta ma na celu uproszczenie całego procesu wystawiania i wysyłki faktur, a tym samym wpływa na uproszczenie prowadzenia biznesu. Takim rozwiązaniem jest system fakturowania online automatycznafaktura.pl.

Proces wystawiania faktury polega na kilku ważnych elementach. W formie tradycyjnej wystawianie faktur polega na ich wypisaniu, wydrukowaniu i dostarczeniu do określonej grupy odbiorców. W przypadku korzystania z systemu fakturowania online takiego jak automatycznafaktura.pl proces ogranicza się do wystawienia faktury i wysyłce jej jako e-faktury do określonych wcześniej kontrahentów. Warto zaznaczyć, że jak sama nazwa wskazuje w przypadku aplikacji automatycznafaktura.pl mamy do czynienia z całkowitym zautomatyzowaniem wysyłania faktur. Dzięki temu zmniejszają się nakłady pracy, a tym samym i koszty związane z fakturowaniem usług.

Największy procent firm, które zajmują się wystawianiem dużej ilości faktur stanowią firmy oferujące tzw. usługi powtarzalne, czyli opłacane cyklicznie. Są to przede wszystkim usługi abonamentowe, które są opłacane najczęściej raz w miesiącu. W związku z tym istnieje konieczność wystawiania faktur oraz ich wysyłki do każdego klienta z osobna w każdym miesiącu, w którym jest świadczona wspomniana usługa. Tradycyjne wystawianie faktur jest w tym wypadku procesem złożonym, kosztownym i wymagającym poświęcenia na ten cel odpowiednio dużej ilości czasu, który mógłby zostać wykorzystany na wykonywanie bardziej kreatywnych zadań. Automatyczne wystawianie faktur online jest rozwiązaniem, które idealnie nadaje się do tego celu.

Zautomatyzowane wystawianie faktur online oraz ich wysyłka nie wymaga instalowania specjalnych aplikacji. Dostęp do systemu fakturowania online wymaga jedynie łącza internetowego. To właśnie Internet stanowi najważniejszy element dla funkcjonowania programu. Po zaimportowaniu listy odbiorców/klientów oraz ustaleniu numeracji i pozostałych najważniejszych elementów faktury, zostaje ona wysłana do wcześniej określonej grupy odbiorców. Nie ma konieczności drukowania i pakowania faktur w koperty oraz ich wysyłkę za pośrednictwie poczty. Wystarczy jedynie łącze internetowe – a to wszystko zgodnie z obowiązującym polskim prawem. Program wysyła do klientów faktury online w popularnym formacie .pdf, tak aby każdy klient miał do nich swobodny dostęp bez konieczności instalacji specjalnego programu. Faktura pdf jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem w zakresie wystawiania faktur stosowanym przez liczną grupę firm, której ilość stale rośnie. Dzieje się tak głównie ze względów czysto ekonomicznych i praktycznych. Większość osób, które otrzymują fakturę elektroniczną nie drukują jej po opłaceniu. Gdyby jednak zaszła taka konieczność, zawsze istnieje taka możliwość. E-faktura to rozwiązanie ekonomiczne, praktyczne oraz ekologiczne. Dlatego też wciąż powiększa się grono firm, które stosują to rozwiązanie w prowadzonej przez siebie działalności biznesowej.