Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Informacje te służą jedynie do celów statystycznych oraz polepszenia użyteczności witryny. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Close
Logowanie
Domena: .autobill.pl E-mail: Hasło:
infolinia: +48 58 345 44 44
Potrzebujesz pomocy?: pomoc@autobill.pl
Faktury online

Faktury online

Fakturowanie z poziomu przeglądarki internetowej to coraz powszechniej wykorzystane rozwiązanie przez mniejsze i średnie firmy. Dlaczego automatyczne fakturowanie online cieszy się tak dużą popularnością w ostatnich kilku latach?

Zautomatyzowanie procesu wystawiania faktur podobnie zresztą jak zautomatyzowanie wykonywania pozostałych czynności księgowo biurowych to rozwiązanie, którego zadaniem jest przede wszystkim zmniejszenie potrzebnej pracy oraz kosztów bezpośrednio związanych z jej wykonywaniem. Dlatego właśnie to najczęściej małe i średnie firmy poszukują rozwiązań, których specyfika działania pozwoli na ograniczenie czasu pracy i kosztów związanych z ich wykonywaniem. Takim rozwiązaniem jest automatycznafaktura.pl. Na czym polega fenomen, którym charakteryzuje się automatyczne wystawianie faktur online? Przede wszystkim prostotą i intuicyjnością działania systemu. Nie można także zapomnieć o czynniku, który dla wielu firm jest elementem kluczowym, a mianowicie dostępu do systemu z poziomu przeglądarki internetowej. Dostęp z poziomu przeglądarki pozwala na swobodne korzystanie z programu wszędzie tam, gdzie jest dostęp do Internetu. Instalowanie aplikacji na dysku komputera lub wielu komputerów to dzisiaj zwyczajny przeżytek. Dostęp do systemu fakturowania online wprost z przeglądarki internetowej to z całą pewnością przyszłość programów biurowych, czego przykładem jest system automatycznafaktura.pl.

Fakturowanie online jest szybsze, bardziej przejrzyste i oferuje znacznie więcej możliwości niż tradycyjne wystawianie faktur. Również sami odbiorcy faktur są coraz bardziej otwarci na e-faktury, czyli faktury w formie elektronicznej. Faktury online są rozwiązaniem dobrym z wielu powodów i nie odnoszą się tylko do korzyści, które odczuwa firma je wystawiająca. Nie można wszak zapomnieć o środowisku naturalnym. E-faktura stanowi obecnie swoisty trend ekologiczny, który przejawia się w dbałości o środowisko naturalne poprzez wybór ekologicznej, czyli elektronicznej faktury. Z poziomu ekologii stosowanie faktur online ma znaczenie zasadnicze. Wydruk i wysyłka faktury w sposób tradycyjny stanowią w sposób oczywisty zagrożenie dla środowiska naturalnego. Wystarczy wyobrazić sobie ile papieru potrzeba na comiesięczną, cykliczną tradycyjną wysyłkę ogromnej ilości faktur z tytułu różnych usług abonamentowych do klientów wielu firm w Polsce. Faktury online stanowią bardzo proste, a jednocześnie całkowicie ekologiczne rozwiązanie, które dodatkowo jest całkowicie zgodne z polskim prawem.

Faktury online z pewnością stanowią przyszłość prac biurowych w zakresie fakturowania usług. Jest to podejście, które charakteryzuje się połączeniem rozwiązań ułatwiających prowadzenie biznesu, jak również uczynienie go przyjaznym środowisku naturalnemu oraz, co bardzo ważne w dobie kryzysu – jest to rozwiązanie zmniejszające koszty związane z wystawianiem i wysyłką faktur. Sprawa wydaje się banalna, ale banalną nie jest. Każda jedna faktura, która nie zostanie bez potrzeby wydrukowana zapobiega wycince kolejnych drzew. Wszystkie te czynniki zapewnia zwyczajna faktura email.