Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Informacje te służą jedynie do celów statystycznych oraz polepszenia użyteczności witryny. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Close
Logowanie
Domena: .autobill.pl E-mail: Hasło:
infolinia: +48 58 345 44 44
Potrzebujesz pomocy?: pomoc@autobill.pl
Automatyczne fakturowanie online

Automatyczne fakturowanie online

faktura onlineDlaczego automatyczne fakturowanie online jest lepsze od tradycyjnego, czyli ręcznego wystawiania i wysyłania faktur? Odpowiedzi jest wiele, ale wszystkie sprowadzają się do kilku zasadniczych czynników, które określają wartość i przydatność rozwiązania, jakie stanowi fakturowanie automatyczne.

Automat do faktur online sprawdza się właściwie w każdej firmie, a zwłaszcza w tej, która wystawia faktury za świadczone usługi powtarzalne – np. popularne usługi abonamentowe (internet, telefon, subskrypcje). System fakturowania online pozwala szybko, sprawnie oraz intuicyjnie wystawić dowody sprzedażowe (w tym wypadku faktury VAT) oraz następnie wysłać je na podane przez klientów adresy email, jako e-faktura. Zaletą tego rozwiązania jest w dużej mierze prostota i intuicyjność. Zbytnie rozbudowanie systemów księgowych może powodować niepotrzebny zamęt w głowie. Systemy do automatycznego fakturowania online, takie jak automatycznafaktura.pl stawiają na klarowność obsługi oprogramowania, dzięki czemu korzystanie z nich staje się ogromnie proste.

Dla kogo przeznaczone są programy do fakturowania automatycznego? Przede wszystkim przeznaczone są dla małych, średnich i dużych firm, które wystawiają duże ilości podobnych lub identycznych faktur dla swoich klientów. Są to najczęściej usługi powtarzalne – czyli usługi, które ze względu na ich charakter opłacane są na podstawie faktur wystawianych cyklicznie – w jasno określonych odstępach czasu. Są to chociażby usługi abonamentowe, które są opłacane na podstawie faktur raz w miesiącu. Wystawienie, wydrukowanie i wysyłka tradycyjnych faktur do bardzo dużej ilości klientów wiąże się rzecz jasna z odpowiednio dużym nakładem pracy i kosztami, które z tymże nakładem są bezpośrednio związane. Dlatego też automatyczne fakturowanie online stanowi tak korzystne rozwiązanie z perspektywy firm, które cyklicznie wystawiają i wysyłają duże ilości faktur. Jednak takie rozwiązanie nie jest przeznaczone jedynie dla dużych firm. Również małe i średnie firmy poszukują rozwiązań, które skutecznie obniżą bieżące koszty związane z wykonywanie czynności powtarzalnych, które zajmują dużą ilość czasu, który mógłby być wykorzystany na bardziej kreatywne zajęcie w firmie. Z całą pewnością taki system fakturowania jest rozwiązaniem, które wpisuje się w ten tok rozumowania w 100%.

Jak działa automatyczne fakturowanie online? Fakturowanie online jest możliwe dzięki aplikacji, która działa z poziomu przeglądarek internetowych. System oferuje wiele typowych i bardziej złożonych opcji, które polegają między innymi na możliwości ustalenia indywidualnych numeracji, wystawieniu pojedynczej faktury, czy możliwość generowania faktur pro-forma. Firmy mają oczywiście możliwość wydruku wszystkich faktur wystawionych w danym przedziale czasowym – dla celów sprawozdawczych i księgowych. Ważnym elementem, który oferuje fakturowanie jest nie tylko wystawienie i wysyłka e-faktury, ale także weryfikacja stanu wysłania faktur. Dzięki temu mamy pewność, że faktura dotarła do danego klienta.