Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Informacje te służą jedynie do celów statystycznych oraz polepszenia użyteczności witryny. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Close
Logowanie
Domena: .autobill.pl E-mail: Hasło:
infolinia: +48 58 345 44 44
Potrzebujesz pomocy?: pomoc@autobill.pl
Aktualności

Bezpieczne i ekologiczne e-faktury
2011-08-09

Stosy papierów, zgubione dokumenty, wydruki, znaczki i koperty – to tylko niektóre problemy jakie wiążą się z użytkowaniem papierowych faktur. Dane zaprezentowane poniżej mówią same za siebie.
 

Natomiast faktura w wersji elektronicznej to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Dociera zawsze na czas, pozwala lepiej zaplanować wydatki. Rezygnując z papierowego dokumentu pomagamy też chronić środowisko. Zatem czas dokonać dobrego wyboru, a przemawiają za tym argumenty: 

Nie trać czasu!

Zapomnij o kolejkach w banku czy na poczcie. Dokument w formie elektronicznej jest zawsze dostarczony na czas, nigdy nie ginie,

Średniej wielkości firma może zaoszczędzić nawet 150 tys. euro rocznie. Wystarczy, że zrezygnuje z papieru i wdroży e-faktury

 wiadomo kto go odczytał i kiedy. Dzięki e-fakturze zyskujemy przynajmniej kilka dni. W konsekwencji jest więcej czasu na weryfikację, poprawne opisanie, dostarczenie do działu księgowości i co bardzo ważne zapłacenie faktur w wymaganym terminie. 

Mniej nerwów więcej pieniędzy w kieszeni

E-faktura pozwoli zaoszczędzić czas oraz pieniądze związane z drukowaniem i wysyłką. Jest także korzystna dla klienta, bo nie musi on odbierać, skanować oraz archiwizować papierowych dokumentów. Wszystkie e-faktury z załącznikami są dostępne w sieci. Płatnik ma łatwy dostęp  do faktury, możliwość jej podglądu, i kontroli swoich wydatków.

Chroń Środowisko! 

E- faktury nie trzeba drukować, nie trzeba ich przechowywać, nie trzeba wysyłać pocztą. 

Wyniki pokazują, że przejście na faktury elektroniczne pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 000 ton rocznie. o prawie 90% w porównaniu z korespondencją w formie papierowej

Dzięki temu pomagamy chronić polskie lasy, oszczędzamy energię i ograniczamy zanieczyszczenie środowiska. W związku z tym Twoje sumienie będzie czystsze, a torba listonosza lżejsza. 

Zalety e-faktur doceniło już ponad 500 tysięcy klientów Grupy TP – z ekofaktury Orange korzysta już niemal 400 tysięcy klientów, a z faktury elektronicznej TP – blisko 110 tysięcy.

Na portalu społecznościowym facebook powstała grupa „Chcemy legalnie wysyłać faktury e-mailem” zrzeszająca ponad 2 tys. osób, dla których ważne jest rozwiązanie problemu drukowania faktur. – Prowadzę działalność gospodarczą i od zawsze przesyłam klientom faktury pocztą elektroniczną. Zawsze też, jeśli było to tylko możliwe, prosiłem kontrahentów aby oni również przesyłali mi faktury w tej formie. Jest to zwyczajnie najwygodniejsze rozwiązanie. – Powiedział dla portalu Bankier.pl Wojciech Małota, organizator akcji.

 

Źródło : Ekologia.pl (15.07.2010)
link do pełnej wersji artykułu