Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Informacje te służą jedynie do celów statystycznych oraz polepszenia użyteczności witryny. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Close
Logowanie
Domena: .autobill.pl E-mail: Hasło:
infolinia: +48 58 345 44 44
Potrzebujesz pomocy?: pomoc@autobill.pl
Aktualności

Ministerstwo finansów: e-faktury w formacie PDF są legalne
2011-08-10

Zgodnie z nowymi przepisami e-faktury można wysyłać i przechowywać w plikach PDF bez certyfikowanego podpisu elektronicznego – poinformował resort finansów.

W dniu 1 stycznia br. weszło w życie rozporządzenie ministra finansów w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej. Nowe przepisy zrównują faktury papierowe z elektronicznymi, jednak pojawiły się wątpliwości, czy zmienione prawo umożliwia wysyłanie i przechowywanie faktur w popularnym formacie PDF. W informacji przesłanej do naszej redakcji ministerstwo finansów stwierdziło, że używanie plików PDF jest zgodne z prawem, tzn. resort dopuszcza możliwość wysyłania, przechowywania i udostępniania faktur elektronicznych w plikach PDF, bez certyfikowanego podpisu elektronicznego i systemu EDI.

 

Źródło CRN.pl (14.01.2011)
Link do pełnej wersji artykułu